Follow Me on Pinterest
Latest Pins:

2013/01 Zestaw - KALEJDOSKOP

kalejdoskopInstrukcja krok po kroku pomaga zrealizować samodzielnie lub własną zabawkę.
Po zbudowaniu korpusu wszystkie pozostałe czynności zależą od autora. Ilość materiałów nie jest wyliczona na jedno rozwiązanie. Bibuła do dekorowania kalejdoskopu to ponad 20 pięknych kolorów, a nawet złoty i srebrny.
Transparentne folie w wielu kolorach pozwalają na zrealizowanie własnych pomysłów na przygotowanie obrazu, który pojawi się w kalejdoskopie. Możliwość eksperymentowania, zmian, poprawek da szansę na stworzenie własnej, unikalnej zabawki.

przykładowy kalejdoskop

1. Zestaw zawiera materiały do wykonania jednego kalejdoskopu.
Kiedy zostanie zmontowany korpus kalejdoskopu, czyli sklejone trzy lusterka, można obserwować otoczenie przez ten "przyrząd optyczny". Już ten etap budowania kalejdoskopu daje dużo uciechy. Dzieci są zaskoczone efektami odbić.
2. Budowanie obrazu
Pierwszy naklejony na koło element z kolorowej folii jest obserwowany po zamontowaniu do korpusu. Zaskoczenie wywołuje widoczny obraz oraz zmiany wynikające z obrotów koła.
Kolejne próby, polegają na dodawianiu kolorów, kształtów i ich rozmieszczaniu.
3. Ozdabianie korpusu to nauka techniki "malowania bibułami".
Bibuły w zestawie zostały dobrane specjalnie do tej techniki. Są to bibuły, które pod wpływem wilgoci farbują. Naklejane na siebie warstwy pozwalają na uzyskanie pięknych efektów kolorystycznych i fakturowych. Ostatnia warstwa rozcieńczonego kleju działa jak bezbarwny lakier ochronny.
Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z czasem zmienić lub udoskonalić dekorację kalejdoskopu. Można do ozdabiania użyć również elementów wyciętych z folii samoprzylepnej, tylko trzeba je naklejać na suchą powierzchnię.
4. Na wewnętrznej stronie okładki znajdziesz ciekawostki,
oraz proste doświadczenia z lusterkami.
5. Opakowanie pozostałe po zabawce to solidna tekturowa szufladka.
Trzy szufladki pasują do tekturowej ramy tworząc komódkę. Dodatkowe szufladki oraz ramę możesz dokupić, lub wykorzystać z innych zabawek Firmy LUKKA.
Życzymy dobrej zabawy:)                               

iko szufladziak blue Jeżeli kupisz trzy zabawki naraz, ramę otrzymasz gratis!      hand-motto blue transp