Follow Me on Pinterest
Latest Pins:

2013/08 Jak pakujemy zabawki.

10 pakowanie-paski-postac small Jakie jest Wasze zdanie, czy ma sens zastanawianie się jak ułożyć elementy w pudełku?

Muszę powiedzieć, że ja przywiązuję do tego dużą wagę. Nie jest moim zdaniem obojętne co zobaczy dziecko po rozpakowaniu zabawki. Jestem przekonana, że trud zaplanowania i przygotowania elementów zestawu ma sens. Zobaczcie jak wygląda pakowanie KALEJDOSKOPU. Teraz kiedy pakuję zabawki w angileskiej wersji językowej mam okazję zobaczyć ten proces od nowa. Może powstaną jakieś modyfikacje - zobaczymy. Na razie wygląda to tak:

 

pakowanie-instrukcja Small pakowanie-instrukcja-folie-bibuła Small

Na dno pudełka wkładam instrukcję, na zdjęciu obok widać kolorowe folie spięte listwą oraz arkusiki bibuły zrolowane i spięte.

 

2 pakowanie-lusterka Small pakowanie-stelaż Small

Szablon do montażu lusterek możecie znaleźć w różnych kolorach - to mój sposób na walkę z rutyną.
Po prawej, lusterka już na szablonie, przytrzymane gumkami recepturkami.

4 pakowanie-kółka5 Small 6 pakowanie-kartka w linie3 Small

 Kółka są wycinane laserowo, otworek w środku jest zgodny z projektem, natomiast patyczki bambusowe mają minimalnie różną grubość. Dopasowanie wykonujemy ręcznie dla każdego kompletu. Na drugim zdjęciu widać białe kartki z nadrukowanymi liniami, posłużą po wycięciu do oklejania korpusu.

5 pakowanie-klej Small 10 pakowanie-paski-postać Small

Klej, który wkładamy do zestawu jest nie tylko bezpieczny, ale tez bardzo dobrze klei i po wyschnięciu staje się przezroczysty. Klej MAGIC - można rozcieńczać wodą i super nadaje się do polecanej techniki malowania bibułą. tylko jeden warunek musi być spełniony - bibuła musi farbować po zamoczeniu. Zastosowana przez nas bibuła ma tę cechę - farbuje.
Po prawej przygotowane do wyginania paski papieru, które będą materiałem do przygotowania przekładek. Paski zostaną wstępnie wygięte, żeby łatwiej było je zwinąć w " ślimaczka".
Mój POMOCNIK stoi na rękach koło paseczków papieru przygotowanych do wygięcia - posłużą do wyprodukowania przekładek.

1-pakowanie-paski Small 2-pakowanie-paski5 Small

 Paseczki już przygotowane do rozłożenia do szufladek. W każdym zestawie będą 4 sztuki, mimo że potrzebujemy tylk dwie przekładki. To tak na wszelki wypadek, gdyby coś się nie powiodło. Poza tym praktyka czyni mistrza, więc 3-cia i 4-ta próba powinny być lepsze niż dwie na początku.

7 pakowanie-słóiczki Small

Tu widać zawartość małych słoiczków: podkładka ( w różnych kolorach) oraz zaostrzony patyczek do przebijania folii.
Słoiczki będą potrzebne do mieszania kleju z wodą, a plastikowa tulejka, która zabezpiecza ostrą część patyczka posłuży do zablokowania kół z plexi na patyczku bambusowym. POMOCNIK - szaleje, chyba już mu się nudzi pakowanie:)

8 pakowanie-słoiczki4 Small

9 pakowanie-słoiczki6-postać Small

POMOCNIK - pokazuje to co i ja robię w przerwach, różnica jest tylko taka, że ja nie jestem tak rozciągnięta - praktyka czyni mistrza, trzeba ćwiczyć. Słóiczki juz zakręcone - do szufladki i będziemy zamykać.

10-pakowanie- celofan- kalejdoskop6 Small 6-pakowanie- celofan- kalejdoskop2 Small

Szufladki owijane są celofanem, który jest zaklejany od spodu.
Po prawej widać już zestawy zawinięte w owijkę (okładkę). Zobaczcie jak je zaklejam....

9-pakowanie- dziurki- kalejdoskop3 Small

Dziurki od klucza - uniwersalny symbol zamknięcia, ciekawości, podglądania - tak to jest to miejsce, gdzie zabawke mozna otworzyć poprzez odklejenie dziurki lub jej delikatne przecięcie. Lepiej nie uszkodzić okładki, na odwrocie NIESPODZIANKI!1

7-pakowanie- okładka inside kalejdoskop Small 8-pakowanie- okładka kalejdoskop Small

 Nie zdradzam jakie to niespodzianki, zanim zaczniecie budować kalejdoskop wykorzystajcie zawarte w zestawie lusterka do małych eksperymentów.

12-pakowanie- duża postać Small 13-pakowanie-detal dużej postaci Small

 Parę sztuk udało się spakować - robienie zdjęć wydłużyło ten proces, ale jestem zadowolona z pozyskania fotograficznej dokumentacji. Po prawej zbliżenie twarzy GULIWERA, guzikowe usta wysyłają jakby całusa kończącego sesję fotograficzną.
Dziękuję za dotrwanie do końca - napiszcie słówko o naszej pracy - mile widziane komplementy, ale i krytykę przyjmiemy z uwagą.