Follow Me on Pinterest
Latest Pins:

2013/02 Tancerze z Rio

Każda tekturka z opakowań, ktora wpadnie w moje ręce jest pieczołowicie przechowywana. Czeka na swoją kolej. Tym razem pudełko po dobrym alkoholu, z cieniutkiej, czarnej, lakierowanej tekturki, z czerwonymi "maźnięciami", oraz opakowanie po gorzkiej czekoladzie z miętą - przydały się do wykonania pajacyków i węża. Wszystkie potrzebne części odrysowałam od szablonu z zestawu Pajacyki i Wąż.
180px-Ex Richelieu nożyczki do Richelieu Small 2Wycinanie było łatwe, tekturka cienka i mam wspaniałe nożyczki. Te nożyczki służą oryginalnie do wycinania otworów w hafcie Richelieu. Haft Richelieu lub inaczej haft wenecki - z dzierganymi ażurowymi kompozycjami, zapełnionymi słupkami, pajączkami,umieszczanymi w miejscu wyciętej tkaniny. Nazwa "richelieu" pochodzi od nazwiska kardynała Armanda Jeana Richelieu

Pajace praktycznie nie wymagały zdobienia, skupiłam się tylko na włosach Rodriga i ozdobnym nakryciu glowy Carli.
Oczywiście wybierając fragmenty tektury starałam się dobrać je z myślą o końcowym efekcie. Dla przykładu kamizelka Rodriga powstała z kodu kreskowego. Lubię paski w każdej postaci.

MEN-WOMEN FROM RIO Small

Tak wyglądają z drugiej strony-

MEN FROM RIO Small

WOMENFROM RIO Small

 

SNAKE-VERTICAL Small

Skóra węża powstała jako rysunek na lakierowanej białej tekturze czarnym permanentnym cienkopisem. Literki, które były widoczne w paru fragmentach przerobiłam na "zygzaki". Wykonanie takiego wężyka to niecałe pół godziny. Części ułożone są na sobie. Najniżej ogonek, na wierzchu głowa, Takie ułożenie ułatwia składanie węża kiedy zwija się do snu. Kiedy zabraknie cienkiego druciku można użyć igły z nitką do połączenia elementów. Zamiast koralików można zastosować małe guziki, takie z bluzki lub męskiej koszuli.